CZK / EUR

O značce

17.09.2020

Historický vývoj společnosti

Společnost Wilier byla založena v roce 1906 obchodníkem Pietrem Dal Molin, který společnost založil s myšlenkou konstruovat vlastní kola. Původní maličký obchůdek se stával postupem času úspěšnější s vzrůstajícím počtem konstruovaných kol.
Po 2. světové válce bylo kolo nejdůležitějším dopravním prostředkem. Cyklistika spolu s fotbalem se stala nejoblíbenějšími sporty. Z toho důvodu byl také společností založen profesionální cyklistický tým. V letech neklidu ohledně budoucího osudu města Trieste, se rozhodl Dal Molin zakomponovat jméno města do názvu společnosti - Wilier Triestina. Wilier se pomalu stával nedílnou součástí cyklistiky a počet zaměstnanců se navýšil na 300 a počet vyrobených kol za rok dosáhl 200 kusů.
Ovšem v 50. letech, v době ekonomické zázraku, začali lidé dávat přednost motorkám a Wilier byl v roce 1952 nucen ukončit svou činnost.
V dnešní době je společnost Wilier Triestina opět na nohou a v plné síle díky bratrům Gastaldellovým, kteří v roce 1969 zakoupili značku Wilier Triestina.

Mise

Lidé, kteří si vyberou Wiliera ví, že si nezvolili jen kolo. Vědí, že znak "halapartny" symbolizuje historii cyklistiky.

Wilier kola nekonstruuje, ale vyvíjí.

Vývoj nového modelu kola začíná u prostého návrhu na papíře a končí použítím těch nejvyspělejších materiálů a technologií. Wilier představuje rovnováhu mezi tradicí a inovací.


 
FastCentrik

e-shop, internetový obchod,tvorba e-shopu
© 2012 Wilier | KCK Cyklosport - MODE, s.r.o.
 
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb jen technické(nutné) soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
JavaScript musí být povolen