Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Historie značky Wilier Triestina

Datum: 9.2. 2023

Historie značky Wilier je opravdu bohatá a zajímavá. Najděte s námi kořeny zrodu této legendární italské značky.

Společnost Wilier byla založena v roce 1906 obchodníkem Pietrem Dal Molinem, který společnost založil s myšlenkou konstruovat vlastní kola. Původní maličký obchůdek v městečku San Fortunato se začal stávat postupem času více a více úspěšný. Pro obyvatele v blízkém okolí městečka Bassana bylo vlastnictví kola značky Wilier „módní“ záležitostí. Netrvalo to dlouho a poptávka po těchto kolech se začala rozšiřovat v širokém okolí a značka mohla dále expandovat.


Po 2. světové válce bylo kolo nejdůležitějším dopravním prostředkem. Cyklistika se stala spolu s fotbalem nejoblíbenějším sportem. Z toho důvodu byl také společností založen profesionální cyklistický tým. Wilier se pomalu stával nedílnou součástí cyklistiky a počet zaměstnanců se navýšil na 300.Bohužel v 50. letech došlo u společnosti Wilier Triestina k velkému utlumení obchodu, Wilier neinkasoval platby za obrovské dodávky kol, které již byly na cestě, tudíž byla v roce 1952 rodina Dal Molin nucena prodat firmu jiné společnosti z Milána. Tato společnost později používala některé oddělení původní továrny pro výrobu svých motocyklů značky Parilla.


V dnešní době je společnost Wilier Triestina opět na nohou a v plné síle díky bratrům Gastaldellovým, kteří v roce 1969 tuto společnost odkoupili. Veškerá výroba se přesunula do města Rossano, kde bratři Gestaldellovi žili a již pracovali. Od 70. let se tak začíná psát nová éra této značky, která v dnešní době patří mezi nejsilnější světové hráče v cyklistickém odvětví.