Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Wilier a závodní týmy - silniční

Datum: 18.4. 2023

Wilier Triestina vyrábí stroje se závodní DNA. Pokud vás zajímá, které závodní týmy vložily důvěru právě do těchto strojů, čtěte dále.


Značka Wilier není na závodních polích žádným nováčkem, už mnoho let můžeme vidět tyto italské stroje v profesionální cyklistice, a to jak na silnici, tak i v terénu. V sezóně 2023 sedlají kola Wilier dva velice významné týmy, které patří ve svých disciplínách k absolutní světové špiččce. Pojďme si dnes říct více o jednom z nich.

ASTANA QAZAQSTAN TEAM

Když se řekne Astana, tak většina i  laické veřejnosti ví, oč se jedná. Jeden z profesionálních silničních World Tour týmu s dlouhou a velice pestrou historií. Tým v letošním roce startuje již svou 18. sezónu. Tým má za sebou obrovské množství velkých úspěchů, no posuďte sami:


1x vítězství na Olympiádě
8x vítězství na závodech Grand Tour
51x etapových vítězství na Grand Tour
49x titul národního šampiona
374x dalších profesionálních vítězství

V letošním roce závodníci sedlají dvě vlajkové lodi Wilieru, a to konkrétně modely ZERO SLR a FILANTE SLR. První zmiňovaný model používají závodníci převážně během horských etap, kde se opravdu počítá každý gram a rámová sada výžící pod 800g zde příjde více než vhod. Druhý model tužší a více "aero", a tak ho uvidíte spíše na rovinatějších etapách nebo jarních klasikách.