Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Wilier a závodní týmy - MTB

Datum: 26.4. 2023

V předchozím článku jsme si představili tým Astana Qazaqstan, vrcholový silniční tým. Značka Wilier však v posledních letech hodně "šlápla" i do světa MTB.


S představením nového celoodpruženého modelu URTA SLR bylo velmi převděpodobné, že Wilier něco chystá. A chystal, protože v zápětí byl představen tým WILIER TRIESTINA - PIRELLI FACTORY TEAM. Tým je koncipován tak, aby svým jezdeckým obsazením dokázal být špičkou v disciplínách XCO i XCM.Sezóna 2022 byla pro tým první a nutno podotknout, že opravdu úspěšná. Jezdcům se podařilo získat mnoho pódiových umístění napříč významnými závody po celém světě a zejména dvě z nich jsou opravdu zásadní.


Zisk titulu Mistra světa XCO U23 - italský jezdec Simone Avondetto


Zisk titulu Mistra Evropy XCM - italský jezdec Fabian Rabesteiner


Je neuvěřitelné jak rychle se tým prosadil na závodním poli a my věříme, že v dalších sezóných tým zaznamená ještě mnoho výsledků podobného významu. Nedílnou součástí těchto úspěchů je i materiál, který jezdci používají. No a na jakých kolech závodníci vlastně jezdí? Dle očekávání jsou to modely kol URTA SLR a USMA SLR. Zmíněna kola představují to nejlepší z kategorie MTB, co firma Wilier v současnosti nabízí. Zúročuje v nich veškerou technologickou know-how nasbíranou na světových okruzích XCO a maratonských tratích.