Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Horká novinka jménem URTA MAX SLR

Datum: 17.5. 2023

Bystřejší z vás si během posledních měsíců zajisté všimli, že se na velkých světových závodech začalo objevovat kolo s kamuflážovým lakem a logem Wilier Triestina. Během uplynulého víkendu bylo kolo oficiálně odhaleno. Co v sobě ukrývá název URTA MAX SLR?


Trasy závodů světových pohárů pod hlavičkou UCI jsou rok od roku technicky náročnější, zejména pak v disciplíně XCO. Některé úseky jsou mnohdy podobné downhillu a stávají se tak velkou výzvou jak pro jezdce samotné, tak i pro jejich závodní náčiní. Světový výrobci kol na tento trend samozřejmě reagují a není tomu jinak ani u Wilieru. 


Novinka s označením URTA MAX SLR představuje špičkový celoodpružený model horského kola, se zdvihy o 120 mm, který vám poskytne skvělou oporu při jízdě v tom nejnáročnějším terénu. Model s sebou přináší více trailovou geometrii s více položeným hlavovým úhlem 67,5° a napřímenějším úhlem sedlovky se 75° . Nové přepákování je na bázi "single-pivot". V důsledku této geometrie se prodloužil i rozvor kol, tudíž se budete na kole cítit komfortněji a budete cítit vyšší kontrolu nad jeho ovládáním, zejména pak v rychlých sjezdech.


Pokud vás zajímá jaký karbon byl použit u tohoto rámu, tak je to ten nejkvalitnější, který výrobce používá u všech svých vlajkových lodí ze silniční i MTB řady. Konkrétně jde o karbonová vlákna s označením HUS-MOD. Skvělý poměr hmotnosti a tuhosti je i zde zachován na ten nejvyšší úrovni.

A co vnímáme jako obrovský benefit? Každé kolo bude standartně osazeno teleskopickou sedlovkou! Vždy poměrně k velikosti rámu (100 mm pro velikost S a M, 125 mm pro velikosti L a XL).


Zajímavostí ke zmínění je určitě i to, že URTA MAX už stihla posbírat prestižní vítězství, a to etapové prvenství na CAPE EPIC 2023 a vítězství na vůbec prvním Světovém poháru UCI XCM v Novém Městě na Moravě!

A kdy se první kusy objeví u nás? Věříme, že se na první kousky můžeme těšit koncem letošního léta. Nezapomeňte sledovat náš web a sociální sítě, kde vás budeme o všem informovat.