Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Hybridní kolo jménem FILANTE

Datum: 26.5. 2023

Model FILANTE HYBRID je těžké na první pohled rozeznat od klasického silničního kola. Jak je to možné a co všechno kolo vůbec umí?


Je těžké uvěřit, že toto kolo skrývá systém poskytuje elektrickou asistenci šlapání, ale opravdu tomu tak je. Filante Hybrid je elektrické silniční kolo, které integruje nejlehčí pedálový asistenční systém na světě, a to nový motor X20 od německé firmy Mahle. Model kola byl navržen s jediným a velmi specifickým cílem: pomoci vám jet rychleji a zároveň minimalizovat námahu. Kombinací nového pohonného systému Mahle X20 a znalosti aerodynamické účinnosti, se povedlo modelu FILANTE HYBRID výrazně předčít svého předchůdce CENTO10 HYBRID. Celkové zlepšení úspory energie činí 8 %. Vylepšená baterie, kompletní integrace kabeláže a nižší hmotnost rámu, zaručuje skvělou výkonnost. 


Čím je nový pohon X20 odlišný oproti starému a jak se vůbec chová při reálné jízdě?


Zásadní faktorem je zde nový "power sensor". Tento snímač výkonu a frekvence šlapání je umístěn v samotném středovém složení kola. Senzor během jízdy čte a vyhodnocuje výkonový vstup jezdce a na základě těchto dat dávkuje přípomoc tak, aby byla co nejvíce plynulá a přirozená. Hlavní podstatou je to, že je jezdci přípomoc dávkována konstantně, zkrátka tak, aby o ni skoro "nevěděl". 
Pro koho je kolo vlastně vhodné? 


Kolo je určeno především pro milovníky silniční cyklistiky, kteří hledají sportovní kolo se špičkovým osazením bez kompromisů, ale zároveň s přípomocí, která jim poskytne výkonnostní podporu. Kolo je díky použítí kvalitních materiálů a komponent velmi lehké a tuhé, proto poskytuje i přes elektronickou přípomoc  závodní "feeling".

A jedna zajímavost na závěr - Známá výkonnostní cyklistka na dlouhé distance Caroline Soubayroux využívá model FILANTE HYBRID ke zdolávání dlouhých vzdáleností během těhotenství. Vlastními slovy říká:

„Během těhotenství je pro ženy fyzické cvičení, bez ohledu na to, jak moc by se mělo omezit a držet "na uzdě", nesporně dobré. Snižuje například riziko těhotenského diabetu či preeklampsie a pomáhá s duševní pohodou.  Filante Hybrid mi umožňuje jezdit se svým manželem Davidem po Tenerife a dokonce téměř každý den zdolávat horu Teide: neuvěřitelné místo, kde je vzduch čistý a plný vitamínu D.“