Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Jízda na kole v těhotenství? Jde to!

Datum: 14.6. 2023

Jízda na kole během těhotenství? Pro mnohé ženy se to může zdát jako nereálná věc, naopak pro ultra-cyklistku Caroline Soubayroux je to každodenní rutina.


Caroline je člověk, který ještě donedávna každým dnem zdolával obrovské porce kilometrů napříč celým světem. Nyní je však situace trochu jiná, protože očekává příchod potomka. Jak tento fakt změnil její názor na každodenní jízdu na kole?


„Během těhotenství je fyzické cvičení, bez ohledu na to, jak moc by se mělo omezovat a držet na uzdě, nesporně dobré. Snižuje například riziko těhotenského diabetu a preeklampsie a pomáhá s vaší duševní pohodou v tomto náročném období života“.


 

Během prvních pěti měsíců těhotenství Caroline používala běžné silniční kolo. Poté si však začala uvědomovovat, že na běžném kole již nebude moct dále udržovat své běžné tempo, ale bude muset zkrátka zpomalit, aby nezdržovala své "sparing partnery", se kterými běžně jezdí. Tito partneři jsou pro ni při výjížďkách v těhotenství důležití, jelikož fungují jako ochrana a opora. Chvíli dokonce zvažovala, že kolo na jistou dobu úplně vyřadí. Potom ale přišlo FILANTE HYBRID


„Filante Hybrid mi umožňuje jezdit s mým manželem po silnicích Tenerife a dokonce zdolávat téměř každý den nejvyšší horu ostrova Pico del Teide: neuvěřitelné místo, kde je vzduch čistý a plný vitamínu D. To vše by bylo nepředstavitelné, kdybych používala běžné silniční kolo. Byla by to přílišná zátěž pro mě i mé dítě. Ale díky skvělému dávkování a nastavení podpory Hybridního pohonu dokážu jezdtit do kopců konstantně a udržovat přitom dokonalou kontrolu nad vynaloženou námahou. Takže díky Filante Hybrid mohu budoucí maminky, které se věnují cyklistice, ujistit: během těhotenství, při dodržení všech náležitých opatření, je cyklistika možná ve všech ohledech .“