Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

Ultimátní stroj pro bikepacking jménem ADLAR

Datum: 9.10. 2023

Gravelový bike není u Wilieru žádnou novinkou a mají ho ve své řadě již několik let v podobě modelu JENA, ale i RAVE SLR. V letošním roce se však italský výrobce rozhodl tuto řadu obohatit o kolo, které definuje slovo "bikepacking".


Tato novinka nese název ADLAR. Kolo bylo navrženo s jasným cílem - přinést jezdci co největší komfort během dlouhých a náročných cest, dobrou ovladatelnost v těžším terénu a hlavně možnost sbalit si s sebou vše potřebné k putování napříč krajinou. 


V čem je ADLAR jiný?


Přestože se jedná o robustní a odolné kolo, karbonový rám disponuje skvělou hmotností 1100 g. Široká škála velikostí XS, S, M, L, XL zaručuje, že i vy najdete tu správnou velikost. Geometrie se vyznačuje delší hodnotou "reache", což umožňuje použití kratšího představce, který perfektně funguje s kombinací více otevřeného úhlu vidlice (70°) . Tyto prvky výrazně zlepšují ovladatelnost kola v náročnějším terénu a zejména pak, když je kolo plně "naložené". Ale těch změn a výhod, které model ADLAR nabízí je mnohem více. Rám je designovaný tak, aby zde byla možnost instalovat odpruženou vidlici o zdvihu až 40 mm, aniž by se jakkoliv změnila geometrie. V případě potřeby (a že je tahle potřeba v poslední době relativně oblíbená) je možné instalovat i teleskopickou sedlovku. A průchodnost plášťů? Řekněme, že zde byli inženýři více než stědří, protože je rám schopen pojmout pláště o reálné šíři až 52 mm. Možnost osadit kolo blatníky je samozřejmostí.