Košík 0 CZK 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč

WILIER a český tým ELKOV KASPER

Datum: 26.4. 2023

Značka Wilier Triestina zanechává již třetím rokem svou stopu i na českých tratích a závodech, a to díky týmu kontinentálnímu týmu ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM. Jak tato spolupráce vznikla? Přečtěte si v článku více.


ELKOV KASPER CZECH CYCLING TEAM, aneb ten nejúspěšnější silniční tým v České republice. Jaká je jeho historie a současnost?


Cyklistický tým Elkov Kasper byl založen v roce 1993 dvěma úspěšnými závodníky – Vladimírem Vávrou a Otakarem Fialou. Toho času působili někteří jezdci a vedení pod ministerstvem vnitra jako policejní sportovní klub. Během své existence klub několikrát měnil název. V průběhu 29 leté historie vystřídal mnoho titulárních sponzorů jako P&P Polyma, PSK Polyma – Reta, PSK Hyundai team, PSK Unit Expert, PSK Remerx, PSK Whirlpool, Bauknecht – Author, Whirlpool Author nebo Elkov Author


Jaké jsou jejich dosavadní největší úspěchy?


13 × titul mistra České republiky v silniční cyklistice
1 × titul evropského šampiona v silniční cyklistice
1 × bronz na Evropských hrách v Minsku 2019
23 × účastníkem MS v silniční cyklistice
15 × účastníkem v časovce na MS v silniční cyklistice
20 × účastníkem na ME
3 × účast na OH (Athény 2004, Peking 2008 a Tokio 2020)
2 × účast na Evropských hrách
2 × titul mistra České republiky v cyklokrosu


Od sezóny 2021 závodníci týmu sedlají kola značky WILIER TRIESTINA - konkrétně modely ZERO SLR. Pokud máte zájem sedlat stejné stroje, jako profesionální závodníci z Elkovu, podívejte se na naši širokou nabídku.